wtorek, 09 maja 2017
Szczeniak na placu

DSC_0067

Niewątpliwie ważnym dniem w życiu szczeniaczka okazała się wyprawa na placyk agility :) Mały nie wiedział co się szykuje, ale myślę, że wycieczka go nie rozczarowała :)

Najmniej przyjemną rzeczą okazała się być sama podróż samochodem. Accoś zajął swoje miejsce w bagażniku a koło niego wylądował Navi z żwaczem dla polepszenia chumoru. Przez pierwsze 10 minut nie musiałam włączać radia, efekty dźwiękowe były gwarantowane ;) Acco przejął się rolą wychowania i kilka razy upomniał małego. Suma sumarum Navi ucichł i zajął się śmierdzielem, także mogliśmy resztę drogi przejechać w spokoju :) Wszystkie zachowania są kwestią wypracowania, więc wszystko przed nami, za jakiś czas napewno będzie wskakiwał do auta tak jak starszy brat wiedząc, że jedziemy na super przygodę :D


Wyjazd miał bardziej charakter reklasu niż jakiegoś większego treningu :) Na placu była również Agata ze swoimi psiakami, więc Navi mógł zapoznać się z nowymi towarzyszami :) W momencie kiedy układałyśmy torek, który w dużej mierze miał na celu wysuszenie wszystkich tuneli, mały brykał z Papają, Nacho i Suri. Widać było, że w końcu był zadowolony z rozmiaru kompanów, któś był jego wzrostu ;)

Z Acco przypomnieliśmy sobie hopeczki, tunele i do tego dołożyłyśmy jeszcze tunel. Choć planu w rozkładaniu w ogóle nie było, mogłam z Ku poćwiczyć sobie kilka sekwencji. Torpedka spisała się świetnie, jedynie slalom go pokonał :) Albo mieliśmy złe wejścia, albo za szybkie wyjścia, albo przeskakiwanie co dwa :) W momencie kiedy Accoś odpoczywał Navi poznawał dziwne przedmioty rozłożone na placu. Najpierw udaliśmy się na równoważnie szczeniaczkową, która w ogóle go nie przeraziła. Potem poszliśmy na krótki tunel, i tutaj mały też bardzo fajnie przebiegał za szarpaczkiem :) Mało tego tunel polubił tak, że zrobił sobie z niego domek ;) Ale to, że tunele wciągają wiedzą już wszyscy :) Na zakończenie na chwilkę poćwiczyliśmy na boczku hopki i zwinęliśmy się do domu ;)
DSC_0071DSC_0105DSC_0081DSC_00841DSC_0077DSC_0083DSC_0156

11:39, berneska , Agility
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12

acco.png

lusiek.png
Kontakt:
~ natalia.lysak@wp.pl
~ natalia.lysak@gmail.com

~~~~~~~~~~~~~
- 28 maj - Zawody Rally-o Tarnów


doglovin