środa, 09 grudnia 2015
Listopadowe podsumowanie

11f

Długi czas nie było nas tutaj, ale mamy małe usprawiedliwienie :) Listopad był miesiącem "zdrowotnym". Skupiliśmy się aby wykonać wszystkie niezbędne badania Acco abo mógł być reproduktorem. Tzn. wymogów nie ma oficjalnych jak wiecie, ale kto chciałby decydować się na ojca bez badań, szczeniaka po nieprzebadanych rodzicach? W obecnych czasach raczej nikt ;)

I tak zrobiliśmy badanie z krwi NCL - normal, TNS - normal.

Następnie umówiliśmy się na wizytę u doktora Siembiedy we Wrocławiu. Niestety jest tylko kilka uprawnionych lekarzy weterynarii do odczytów wyników RTG w kierunku dysplazji łokciowej i biodrowej i wpisów do rodowodu. Tak więc nasza podróż zaprowadziła nas aż tam ;) Wcześniej w 2013 roku zrobiliśmy prześwietlenie i wynik był bardzo dobry bo A, teraz musieliśmy powtórzyć te badania żeby wpisać wynik do rodowodu. I tak chcieliśmy trochę Wrocławia zwiedzić przed wizytą, lecz w sumie były to obrzeża miasta, a nie chcieliśmy pchać się do centrum w korki, ponieważ potem moglibyśmy nie dojechać na czas. Jedyne miejsce które zobaczyliśmy do Hala Stulecia :) Ogólnie wizyta trwała w gabinecie bardzo krótko, raz dwa i byliśmy już po. Wyniki piękne! HD A, ED 0/0  :)

45ff

Na kolejną wizytę umówiliśmy się do pana Garncarza, okulisty. Tak się składało, że akurat miał wyjazdowe badania i zajechał do Tych. Wykorzystaliśmy tą okazję. Badania okulistyczne wykazały CEA/PRA/KAT - free , są ważne przez okres 12 miesięcy :)

33ff

Miesiąc listopad przyniósł nam też kilka spacerów z przyjaciółmi :) Puentującym wyjazdem pod koniec miesiąca okazało się seminarium z Patrycją Kowalczyk "Od zera po pakera". Szczerze mówiąc nie miałam okazji być na takim seminarium, ale jedno jest pewne, to nie było nasze ostatnie :) Mieliśmy trzy wejścia, mogliśmy zaproponować co chcemy ćwiczyć lub z czym sobie nie radzimy. Pierwsze wejście były ćwiczeniami na piłkach. Akosiek nie miał większej styczności z takimi przedmiotami, więc na początku balans był trochę niestabilny. Tak mi się to jednak spodobało, że zamówiłam do domu mały zestaw dla "pakera" ;) Drugie wejście to odbijanie od ciała :) Bałam się robić to sama w domu, a tu miałam okazję ze wskazówkami zrobić to dobrze + dostałam kamizelkę ochronną :D Początek ćwiczeń to wskakiwanie na kolana kiedy siedziałam na krześle, potem siedziałam jeszcze na dyskach sensorycznych i Acco musiał tylko wskoczyć i praktycznie od razu zeskoczyć za zdobyczą :D Miałam tyle tych poduszek, że przy 3 ciężko było już zachować równowagę :D Potem przenieśliśmy się pod ścianę, robiłam niewidzialne krzesełko. Tutaj jednak już tak dobrze nie poszło :P Acco hopciał tylko dwoma łapami i się tulił :) Także musimy dopracować to w domu :) I na koniec trzecia sztuczka gdzie narobiliśmy dosłownie plamę. Bąbelki w wodzie :) Sztuczka bardzo efektowna, dlatego chciałam zobaczyć jak Patrycja ją uczy :) Na koniec naszej sesji mop poszedł w ruch, pół wody z miseczki zostało na podłodze. Także polecam uczyć tego na podwórku, albo na podkładce ;P Będąc na seminarium miało się trzy wejścia, ale wyniosłam z tego jeszcze więcej. Patrząc na inne psy, na to jakie sztuczki wykonywały, można było się naprawdę dużo dowiedzieć :) Całe seminarium odbywało się w OSP, na uboczu, także mogliśmy też spokojnie wyjść na spacer między sesjami :)

22f

14:57, berneska , Jesień
Link Komentarze (4) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14Acco

luna


Już jako dziecko miałam okazję poznać
jaką cudowną więź stanowi człowiek
i pies. Wychowywałam się razem z nimi.
Odkąd sięga moja pamięć w domu mieliśmy
malutkie i średnie kundelki, które
przygarnęliśmy z ulicy. Każdy wyjątkowy
na swój sposób, każdy miał inny
charakter i każdy uczył czegoś innego.
Zagłębiając się coraz bardziej w świat
kynologii do mojego domu trafił Acco,
czekoladowy border collie. To z nim na
poważnie zaczęłam traktować wszystkie
psie aktywności :) Obecnie spełniamy
się w agility, rally-o oraz
dogtrekkingach. Od niedawna do teamu
dołączyć kolejny chłopak, Navi.
Tym samym uczymy się żyć w nowym
komplecie :) Tak po za tym mam
na imię Natalia i z moim psiakiem
mieszkam w województwie małopolskim :)
Kontakt:
~ natalia.lysak@wp.pl
~ natalia.lysak@gmail.com

~~~~~~~~~~~~~
11.02 trening pasienia Chilabo
17.02 trening pasienia Chilabo
25.02 trening pasienia Chilabo
3-4.03 kurs instruktor rally-0
22.04 dogtrekking Katowice
12.05 piknik 4łapy Kraków
20.05 zawody rally-o Tarnów
26.05 zawody agility Tychy
27.05 zawody rally-o Warszawa
03.06 zawody agility Zabierzów
16-17.06 warsztaty agility B.Luchowsk
14-15.07 warsztaty z P.Gumińską
21.07 zawody agility w Turowie
15.09 piknik 4łapy Katowice


doglovin