poniedziałek, 11 września 2017
TEST: recenzja dowód osobisty SAFE PET

DSC_0013Dowody osobiste od Safe Pet, można wrzucić do „must have” każdego psiaka :) I w tym roku firma zgłosiła swój produkt do konkursu TOP for DOG 2017!

Lekki, wytrzymały, designerski,  z rozmiarem w sam raz. To trzy  pierwsze rzeczy, które przychodzą mi na myśl :)

Przygodę z taką adresówką zaczynaliśmy już kilka dobrych lat temu, na przestrzeni tego czasu firma Safe Pet wprowadziła do swojej oferty mniejszy rozmiar dowodu osobistego. Dla wielu właścicieli okazał się to wielki plus, bowiem duży rozmiar zwyczajnie w świecie mógłby być niewygodny dla miniaturowych psiaków.

DSC_0236DSC_02322I tak w nasze łapki wpadł mały rozmiar dowodu, przyjemność noszenia zaświadczył Navicho :) Jako, że to jeszcze szczeniak – no dobra szczeniak ale trochę wyrośnięty :D – wybór padł na małą adresówkę. Zdecydowanie w jego jeszcze chudym ciałku prezentuje się sto razy lepiej, przy czym zachowuje swoje właściwości i jest na tyle duża, że spełnia swoją rolę i widać ją z daleka.

DSC_0020

Duża adresówka: 5,4cm x 2,9cm

Mała adresówka: 4,1cm x 2,4cm

Co mamy na adresówce?

Awers czyli Imię psa, płeć, telefon kontaktowy, datę urodzenia psa, podpis imienny pupila oraz unikatowy numer dowodu.

DSC_0826

Rewers: Rasa, informacje dodatkowe. Drugie pole daje więc wam możliwości do popisu :) Warto zawszeć tam ważne informacje, u nas np. nr chipa czy rodowodu. W przypadku chorych psów wykorzystałabym to miejsce na temat schorzenia. Nasuwa mi się tutaj myśl o plakacie kiedy zaginął w naszym mieście berneńczyk i na plakacie „Zaginął pies” była informacja: zdał egzamin PT. Kurde, zginął nam pies i powinniśmy pisać znaki charakterystyczne, a nie info o szkoleniach. Myślę, że wiecie o co mi chodzi ;) W takich miejscach potrzeba konkretnych informacji, a nie wymiana zdanych egzaminów i sportów ;) Co jeszcze mamy? Ulicę i miejscowość w której mieszkamy.

DSC_0239Na awersie wspomniałam o numerze dowodu. Rejestrując adresówkę na stronie tworzymy bezpośrednio bezpłatny profil, gdzie umieszczone są wszystkie istotne informacje o naszym psie. W razie – odpukać – zaginięcia, osoba która znajdzie naszego pupila wchodząc na stronę i wpisując nr dowodu jest w stanie zobaczyć wszystkie te informacje. Możecie też wydrukować szybki plakat o zaginięciu psa! Pomijacie wtedy zbędne rzeczy takie jak szkolenie psa :P

20170907_180651120170907_1807361

Naviś w czasie noszenia nie odczuwał żadnego dyskomfortu, tzn. chodzi mi tutaj o manie paranormalne, że coś dynda mu u szyi, i dodatkowo obija się o jego ciałko. Taką rzecz już przerabiałam po operacji, kiedy zwykłe sznurki doprowadzały go do dzikiego szału. Pilnuję też raczej, aby moje psy nie spały w obrożach, ale bez bicia przyznaje się do „raczej” tak więc czasem zdarzyło się też przespanie całej nocki z adresówką i miśkom nic nie przeszkadzało :)

DSC_02741DSC_0287DSC_00711Bez_nazwy11Materiał z jakiego jest wykonany to plastik pokryty laminatem. Na pierwszy rzut oka mogło by się wydawać, że kolor nie będzie trwały lub ulegnie porysowaniu. U nas nic z tych rzeczy :) Dodatkowo Navi po operacji trochę pływał, żeby odciążyć łapki a poruszać się, więc dowód spędził trochę czasu w mokrych warunkach :)

DSC_0199DSC_02141Po tych kilku latach teraz dostrzegłam jedną rzecz, która mogła by być fajnym atutem :)  Na pewno znakiem rozpoznawczym jest niebieska strona, niebieskie dowody, aczkolwiek, teraz kiedy Navi ma tylko dwie obróżki i z jednej trochę wyrósł, na początku nie mogłam się przyzwyczaić, żeby dowód pasował do żółto-pomarańczowego moro :D Po kilku dniach, obyłam się z tym widokiem i stwierdziłam nawet że w miarę pasuje :) Myślę, że jednak że potencjalni kupcy ucieszyliby się z możliwości wyboru podkładu kolorystycznego :) Rzecz jasna zdjęcie na dowodzie wybieracie sami! I tu sprawa nie jest taka łatwa ;) Znaleźć jedno jedyne zdjęcie,  z pośród tysiąca ulubionych to jest dopiero wyzwanie :)

DSC_01601DSC_01291DSC_0208Adresówki objęte są półroczną gwarancją. Jeśli Twoja adresówka się zniszczy, Safe Pet Ci nową identyczną po kosztach dostawy! Mam jednak nadzieję, że nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji w domu :) Ze mną i moimi psiakami Safe Pet jest już od 2015 roku, i jedynym incydentem okazało się być zgubienie całej obroży, dlatego adresówka przepadła :D

DSC_0458

Takie cuda znajdziecie na stronie: https://safepet.eu/pl/produkty/adresowki

22:04, berneska , Testy
Link Dodaj komentarz »Acco

luna


Już jako dziecko miałam okazję poznać
jaką cudowną więź stanowi człowiek
i pies. Wychowywałam się razem z nimi.
Odkąd sięga moja pamięć w domu mieliśmy
malutkie i średnie kundelki, które
przygarnęliśmy z ulicy. Każdy wyjątkowy
na swój sposób, każdy miał inny
charakter i każdy uczył czegoś innego.
Zagłębiając się coraz bardziej w świat
kynologii do mojego domu trafił Acco,
czekoladowy border collie. To z nim na
poważnie zaczęłam traktować wszystkie
psie aktywności :) Obecnie spełniamy
się w agility, rally-o oraz
dogtrekkingach. Od niedawna do teamu
dołączyć kolejny chłopak, Navi.
Tym samym uczymy się żyć w nowym
komplecie :) Tak po za tym mam
na imię Natalia i z moim psiakiem
mieszkam w województwie małopolskim :)Kontakt:
~ natalia.lysak@wp.pl
~ natalia.lysak@gmail.com

~~~~~~~~~~~~~
- 16 wrzesień- zawody agility Zabierzów
- 17 wrzesień - zawody agility Tychy
- 24 wrzesień- dogtrekking Zabrze
- 30.09-1.10 - zawody agility Katowice
- 21.10 - dogtrekking Brandysówka
- 28-29.10 - semi z J.Nowotorską Tychy
- 2-3.12 - semi z P.Gumińską Tychy


doglovin