niedziela, 23 października 2016
TEST: recenzja wigwam posłanie HANKA DZIAŁA

dsc_0061Zakup odpowiedniego posłania dla naszego czworonoga jest nie lada wyzwaniem. Często w grę wchodzą upodobania właściciela, a także komfort i wygoda dla psa. Idąc z duchem czasu, dzisiejszy rynek oferuje nam mnóstwo produktów, które można dopasować do swoich wymagań. Niewątpliwie nowością, hitem, przełomem i zaskoczeniem w mojej ocenie okazały się być wigwamy dla czworonogów. Mogliśmy razem z Acco przetestować ten produkt dzięki plebiscytowi Top for Dog 2016.

Hanka Działa – tak nazywa się oficjalny fanpejdż (https://www.facebook.com/hankadziala) gdzie prezentowane są ręcznie wykonywane wigwamy dla czworonogów, ale nie tylko!  Torby na zakupy czy plażę, obrazy i makatki, poduszki na kanapę i krzesła, serwety, obrusy, serwetniki, pokrowce na wazę, podkładki pod zastawy, chlebaki i przyborniki na akcesoria kuchenne, przyborniki do pracowni, parawany i inne. Uzbierało się tego naprawdę dużo.  Każdy z produktów jest wykonywany ręcznie, a więc włożone jest w niego całe serducho, które bije niesamowicie pozytywną energią. Materiały które używa się tutaj do uszycia pozyskiwane są z odzysku, często wyszukiwane w babcinych szafach czy innych zapomnianych miejscach. Na pozór może okazać się to przerażające, bo jak to z takich „szmat” można uszyć coś porządnego? Okazuje się, że można i materiały, które mają więcej lat niż my, są niejednokrotnie bardziej porządne i wytrzymałe :) Dzięki takiej technice każdy produkt nabiera wyjątkowości, nigdy bowiem nie zdarzy się uszyć dwóch takich samych wigwamów. Pani Hania wychodzi tutaj naprzeciw klientom i daje możliwość uszycia takiego domku z tkanin zamawiającego. Zamysł jest tutaj nie tylko estetyczny, ale także psychologiczny. Tkaniny które dostarczymy są nasiąknięte naszym zapachem (mogą być to stare jeansy, inne ubrania), połączenie takich materiałów w posłaniu sprawi, że nasz czworonożny przyjaciel poczuje się w nim od razu jakby mieszkał tam już sto lat ;) Mówiąc o aspekcie psychologicznym takiego „domku”, na przykładzie mojego Acco obserwuje, że uwielbia wszelkiego rodzaju dziury, szczeliny, kąty, elementy gdzie może się wcisnąć i zasnąć. Przykład odmienny, Luńcia, która nigdy nie miała takich upodobań. I tak idąc tropem zachowań Acco, takie miejsca po prostu go uspokajają, sprawiają, że jest w stanie się odprężyć. Pani Hania odbywała również rozmowę z behawiorystą, który potwierdził kojące zastosowanie takiego wigwamu :)

dsc_1071

Po zamówieniu swojego produktu samo rozłożenie go zajmie nie więcej niż 5 sekund ;) Więcej czasu zajęło mi rozpakowywanie paczki niż ustawianie wigwamu. Myślałam, że może wszystko będzie osobno – wszystko było jednak poskładane. Mogliśmy wybrać spośród dwóch kolorów, cieszę się i bardzo dziękuje, że mieliśmy wybór koloru z żółtymi elementami :) Wspaniale komponuje się z moim pokojem z piaskowymi ścianami i brązowymi dodatkami. Zewnętrzy materiał naciągnięty jest na cztery kijki, które u szczytu zawiązane są linką. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest zabezpieczenie kijów na spodzie futerkowymi nakładkami, dzięki którym nie porysujemy na przykład paneli. Z boku wigwamu naszyte są jeansowe kieszonki, ale tutaj nie tylko zamysł estetyczny był na celu ;) Kieszonki przeznaczone są np. na zabawki, przybory dla psiaka czy smaczki. Co potrzebujemy do takiej kieszonki możemy wcisnąć :) W zestawie takiego mieszkanka otrzymujemy również poduchę do środka. Byłam bardzo mile zaskoczona, nie przypuszczałam, że takie udogodnienie jest w komplecie. Ciekawostka jaką otrzymaliśmy w wymianie korespondencji z Panią Hanią, to fakt, iż zamek który był użyty w wypełnieniu posłania pochodzi z lat osiemdziesiątych! Szok i niedowierzanie :) Każdy z elementów wykorzystanym w tym produkcie, w mojej ocenie wygląda jak zamawiany specjalnie na potrzeby mający co najwyżej kilka dni :D Wracając jeszcze do wyglądu, każdy wigwam zaopatrzony jest w spersonalizowaną tabliczkę, my otrzymaliśmy z napisem imiennym Acco :)

dsc_056dsc_0201dsc_031dsc_0501dsc_820dsc_068dsc_052dsc_0691dsc_822dsc_065

Hanka Działa zbiera zamówienia poprzez wiadomości prywatne na facebooku. Wykonuje zamówienia standardowych rozmiarów wigwamów, ale szyje także każdy inny rozmiar, podać należy podstawę i wysokość namiotu, nie z kijami ale samego namiotu.  Czas oczekiwania to średnio 3-5 dni, wszystko zależy od stopnia trudności pracy. Taki czas uszycia ręcznie produktu, można porównać niejednokrotnie do czasu skompletowania zamówienia przez sklepy, które produkują coś masowo. Dla mnie po prostu ekspres! Ceny produktów : duży namiot 220 zł z posłaniem, średni 200 zł z posłaniem i mały dla kotów lub malutkich piesków 180 zł z posłaniem, choć cena może się tutaj czasem wahać w zależności od pracy, ale to wszystko można uzgodnić poprzez wiadomości :)

dsc_0351dsc_026

Jak wyglądało zainteresowanie Acco wigwamem? Na początku moja euforia chyba go przytłoczyła i rozkładając produkt w przedpokoju podszedł do sprawy z rezerwą. Kiedy postawiłam domek w pokoju na wieczór już sam się do niego wgramolił :) Było to trochę komiczne, nie wiedziałam gdzie jest zaczęłam go wołać, a on po prostu wyszedł ze swojej kryjówki :) Wigwam bardzo mu się spodobał, poducha na wypełnienie również i nie ma problemu, żeby na niej spał :) Domek stał się na tyle atrakcyjny, że wzbudził nawet zainteresowanie naszego mniejszego domownika kota Mańka, i tak koledzy dzielą się posłaniem ;) W czasie codziennych porządków przy odkurzaniu podłóg wigwam można w sekundzie złożyć podnieść i rozłożyć na nowo, duży plus +!  W dodatku wygodnie można chwycić jedną ręką, a drugą dalej sobie sprzątać. Wypełnienie poduchy można spokojnie zdjąć wytrzepać z kudeł (które bardzo lubią się do niego kleić) albo wyprać z brudów. Samo obszycie zewnętrzne w razie „w” można spokojnie prać w pralce, tak jak bawełnę w 40 stopniach. Przed praniem należy ściągnąć oczywiście kijki i związać sznurki w jakiś prosty węzeł , który pozwoli nam po wysuszeniu i wyprasowaniu szybciej postawić namiot na swoim miejscu. Sznurki jest łatwo przełożyć przez otwory znajdujące się w kijkach, zrobimy to za pomocą wsuwki do włosów, szydełka lub cienkiego przedmiotu. Zostaje nam naciągnięcie namiotu i obwiązanie sznurkiem tak aby pozwolił nam na wygodne i bezpieczne dalsze użytkowanie.

dsc_0041

Czasem aby poznać kogoś lub coś wyjątkowego potrzeba pośrednika czy innego bodźca, u nas Top For Dog sprawił, że poznaliśmy Panią Hanie z jej wspaniałą działalnością. Uwielbiam ręcznie wykonywane rzeczy, sama w domu mam kilka wyszytych haftem krzyżykowym obrazów, malowałam farbami witrażowymi na szkle. Żałuję, że nie  znałam wcześniej fanpejdżu z tymi produktami , który jest już w intrenecie od  lipca 2015 roku (po przeszło 30 latach działalności). Oferta ciągle się rozwija w planach jest na przykład wprowadzenie torb dla małych psiaków, legowiska oraz sakiewek na smaczki. Spokojnie możecie zdać się na Panią Hanię przy wyborze wigwamu czy produktów dla Waszych psiaków (dla Was też ;P), sama posiada dwa psiaki border collie dzięki czemu wie z autopsji co psiaki lubią najbardziej :) dsc_0131

22:56, berneska , Testy
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 160acco.png


lusiek.png
Kontakt:
~ natalia.lysak@wp.pl
~ natalia.lysak@gmail.com

~~~~~~~~~~~~~
- 22-23.10.2016 - warsztaty agility


doglovin