Menu

ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda

Acco i Navi - Accord Bohemia Max i Bueno Zamunda border collie zapraszają na swój blog! Zawody, treningi, wystawy, spacery i codzienne życie :

Księżycowy dogtrekking - z pełną mocą biegamy nocą 2017

berneska

insta

Pierwszym sprawdzianem życiowym w dogtrekkingu dla Naviego była impreza organizowana w Katowicach pod nazwą Księżycowy dogtrekking - z pełną mocą biegamy nocą"

Trasy były standardowo dwie. Z racji, że Navi dopiero zaczyna na nowo wszystkie aktywności, w tym spacery, wybraliśmy krótką wersje, która miała liczyć ok. 9km.

 

Impreza była bardziej kameralna, np. porównując do Tyskich dogtrekkingów, ale i tak frekwencja jak na tą godzinę i porę roku dopisywała i była full lista :)

Tym razem wystartowałam z  psiakami w teamie z tatą, tak jak wspomniałam na krótkiej trasie. Dostaliśmy mapkę, lampeczki dla psów i opaski odblaskowe (które defakto pogubiliśmy z nóg :D).

Pogodę jak na tą porę roku mieliśmy bardzo przyjazną :) Na trasie tylko lekkie błotki, no i w jednym momencie ekstra błotko w którym można było zostawić buta :D Podobno dało się to jakoś ominąć, no ale my skakaliśmy po mokrym gruncie :D

Trasa bardzo przyjazna, jednak gdybym miała ją przejść sama, bez żadnego towarzystwa umarłabym chyba na zawał w pewnych fragmentach :D Były bowiem miejsca gdzie szło się przez miasto, ścieżki spacerowe, a były też łąki na odludziach :D Standardowo musieliśmy pokićkać trasę :D Norma prawda? :P Tym razem przez zagadanie, i choć na trasie były strzałeczki, a w ciemnych miejscach baloniki fluo na drzewach, to i tak jakoś przeszliśmy za daleko. Straciliśmy ponad 10 minut, ale to chyba nieodłączna część naszych dogtrekkingowych przygód :D

 insta21

Był to dla mnie pierwszy start z dwoma psami, i miałam myśli że się nie dogadamy. Pieseczki za to ładnie maszerowały, Navi miał ciągotki na biegnięcie, no ale trzeba było go jeszcze stopować. Trudniejszy był dla niego samo oczekiwanie na start i koniec, ale w końcu musi uczyć się cierpliwości i opanowania :)

Na koniec imprezy dostaliśmy informacje, że w przyszłym roku można spodziewać się następnej takiej imprezy, trasa będzie podobna, tylko wszystko odbędzie się w dzień :) Czekamy z niecierpliwością!

Uklasyfikowaliśmy się na 10 miejscu (92  min) w krótkich teamach na 16 osób :) Dostaliśmy pamiątkowe medale i dyplomy : )

23844592_1776752639285723_819798595937560185_n

© ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci