Menu

ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda

Acco i Navi - Accord Bohemia Max i Bueno Zamunda border collie zapraszają na swój blog! Zawody, treningi, wystawy, spacery i codzienne życie :

III Charytatywny Dogtrekking z okazji urodzin PetSmile - 24 września 2017

berneska

fot._Zuza_BernackaJaroszewicz8

Fot w poście - fot. Zuza Bernacka-Jaroszewicz, fot. Marcin Mucha

Pierwszy raz w tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w dogtrekkingu charytatywnym organizowanym przez PETSMILE w Zabrzu, było istnie czadowo ;)

Beztytuu

Jedyne co słyszałam od koleżanki, to fakt, że trasa jest dodatkowo oznakowana oraz, że na zakończenie biegu należy odgadnąć imiona psów po opisach, które były zawarte na mecie i karteczkach które zbierało się podczas spaceru. Nie do końca rozumieliśmy o co chodzi z tymi „puzzlami”, ale wszystko wyszło w praniu :)
D75_1694fot._Zuza_BernackaJaroszewicz_1marcin_mucha_2marcin_muchamarcin_mucha_4mucha_1

Start i rejestracja była bardzo w bardzo urokliwym miejscu, koło szybu Maciej w Zabrzu. Dobrze, że wprowadzono limit zawodników i podziały na klasy, bo i tak już przy ruszaniu było spore zamieszanie w bramie, psy tak ujadały, że nikt nie słyszał słowa START :D Oczywiście mapę dostaliśmy, ale szybko okazało się, że mapa nie jest tak do końca potrzebna. Trasa faktycznie wyznaczona była czerwonymi wstążeczkami, plus czasem można było też spotkać strzałki wskazujące drogę :) Wystartowaliśmy biegiem, potem przeszliśmy do szybszej wersji spaceru i w takim tempie pozostaliśmy do końca. Trasa była rozmaita, las, łąki, kawałek drogi asfaltowej, trzeba było spindrać się też po górce, żeby nie wpaść do kanału, choć widzieliśmy też osoby pokonujące wodę bez obejścia :D Było jednak jedno jedyne miejsce gdzie patrząc na mapę stwierdziliśmy, że możemy iść na skróty przez las :D Bowiem do pkt 9 prowadziła długa prosta, potem należało się wrócić, skręcić w lewo przejść kawałek, i znów zrobić długą prostą do pkt 10 tam i z powrotem, wrócić się do pkt 9 i iść naprzeciw tej ścieżki. Stwierdziliśmy, że pójdziemy przez las na przestrzał :D Wyszliśmy na tym jak Zabłocki na mydle, stwierdzając że to chyba już wyszliśmy z lasu i trafiliśmy na drogę, gdzie z resztą mijaliśmy innych uczestników. Zadowoleni wracaliśmy  już, po czym znów odwróciliśmy się stwierdzając, że po pkt 10 trzeba się wrócić i co? Wróciliśmy do 9 :D Zrobiliśmy więc pętelke, i wracaliśmy się niepotrzebnie jeszcze raz, draaamat :D Straciliśmy dobre 20 minut :(

Beztytuu_2Jedynym pocieszeniem było znalezienie grzybków w lesie :) Dotarliśmy na metę i tam rozwiązywaliśmy jeszcze zagadki z psiakami ze schroniska, tak więc końcowy czas to 2:54, i 8 miejsce :) Oddaliśmy swoją kartę zgłoszenia, i wtedy spojrzałam na endomondo co my najlepszego zrobiliśmy :D Te przynajmniej dwadzieścia minut byłyby tutaj bardzo cenne, no ale cóż :D Z podróży wróciliśmy cali ubłoceni, ale mogliśmy jeszcze skorzystać z możliwości wykonania zdjęcia przez PsiePortrety.pl :) Acco jedynie twarz miał wyjściową :D Do wręczenia nagród przeczekaliśmy w restauracji szybu Maciej, gdzie bez problemu wpuścili nas w stanie niezłego ubłocenia ;) Na placu dostaliśmy jeszcze pyszne ptysie, a Acco poczęstował się ciasteczkiem – chyba domowym – wypiekanym specjalnie dla psiaków :) Czekamy na edycję za rok! :)

fot._Zuza_BernackaJaroszewicz_7fot._Zuza_BernackaJaroszewicz_4fot._Zuza_BernackaJaroszewicz5fot._Zuza_BernackaJaroszewicz_6fot._Zuza_BernackaJaroszewicz_9muvhaq

fot._Zuza_BernackaJaroszewicz_2fot._Zuza_BernackaJaroszewicz_3IMG_7555

wyniki1

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Oliwia i Plato] *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    To super, że mieliście możliwość uczestnictwa w takim biegu.
    Zawsze chciałam wziąć udział w biegu dogtrekking'owym, ale niestety w mojej okolicy takie imprezy się nie odbywają, a dojazd często sprawia problem.
    Pozdrawiam!

  • Gość: [monoLena] *.play-internet.pl

    Udział w dogtrekkingu to coś co KONIECZNIE muszę kiedyś zrobić. Tylko do tego potrzebny samochód, takie imprezy nieczęsto odbywają się w miejscach do których da się dogodnie dojechać (i wrócić!) komunikacją miejską...

© ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci