Blog > Komentarze do wpisu
TEST: recenzja Crackle Ball JW Pet

male1Fenomen zabawek producenta JW Pet zawsze mnie intrygował :) Czytając kolejne wpisy na blogach moi chłopcy doczekali się dwóch ażurkowych piłek i jeden kostki, wystarczyła sekunda, żebym przekonała się, że moje psy je pokochają. Na przestrzeni czasu zabawki dalej trzymają się bez zarzutu. Teraz nastała kolej Crackle Ball, ten produkt do plebiscytu Top for Dog zgłosił sklep  Pet Supplies.

DSC_0237_kopia

Miałam możliwość wyboru rozmiaru i zdecydowałam, że spróbujemy piłkę o rozmiarze M, czyli średnicy 8 cm. Chciałam, żeby Navi bez problemu mógł się nią pobawić, ale żeby była też dobra dla Akośka. Gdybym miała wybierać dla tylko dorosłego psa border collie, też wybrałabym emkę, choć pewnie niektórzy właściciele wybraliby elkę. Każdy zna swojego psa i musi wybrać pod niego :)

Obraz_665_kopiaObraz_674_kopia

Piłka z zewnątrz wykonana jest z grubej gumy, producent został przy swojej charakterystycznej rzeczy czyli ażurowym wykończeniu. W środku umieszczono trzeszczący, okrągły wkład. Trzeszczący czyli mega hałasujący! :D Jeśli wasze uszy krwawią kiedy pies zaczyna z największą miłością ugniatać zabawki, a to piszczące a to trzeszczące, to ta piłka nie będzie dobrym wyborem :P Jeśli jednak jest wam to obojętne, a chcecie sprawić waszym łobuzom radość, ta piłka to strzał w dziesiątkę :)

DSC_0912_kopiaDSC_0923_kopiaDSC_0921_kopiaObraz_1017_kopiaDSC_0908_kopiaDSC_0925_kopiaObraz_1028

Crack ball przeszła przez dwie paszcze. Dorosłego bordera, który nie niszczy zabawek, oraz szczeniaka bordera który roznosi zabawki w drobny pył. Po intensywnym użytkowaniu, naprawdę intensywnym – bywały momenty kiedy Navi brał piłkę, kładł się, naciskał pyszczkiem na trzeszczący środek i potrafił przesiedzieć tak dobry kwadrans :) Więc po użytkowaniu zużył się tylko środek. Trzeszczący wkład nie przeżył brązowych piesków, za to guma trzyma się dalej wyśmienicie. Gdzieniegdzie są jakieś ryski, ale w żadnym wypadku nie przeszkadza to w niczym. Ważne jest dla mnie, że Navi po takim dziamdaniu nie był w stanie rozwalić gumy i jej zjeść, bo takie przypadki niestety już przerabiałam. Ok mówię, że zużył się tylko wkład, był duży i okrągły jak piłeczka, a po dwóch miesiącach skurczył się obficie. Skurczył, ale jest! ;) Nie trzeszczy tak bardzo jak na początku, ale jeśli pies dobrze się wgryzie trafi na wkład. Mam nawet wrażenie, że Navi teraz jeszcze bardziej polubił crack ball, ponieważ z uporem próbuje osiągnąć dźwięk z początkowych chwil zapoznania z piłką. Nigdy to już nie nastąpi, ale bąbel chyba nadal w to wierzy ;) Piłka jest u nas cały czas w ostrym użytkowaniu, i myślę, że posłuży kilka dobrych lat jak pozostałe produkty JW Pet.

Obraz_685_kopiaObraz_908_kopiaObraz_705_kopia1Piłeczkę bardzo często wyciągam w domu gdzie psy zajmują się nią same, ale także bez problemu można zabrać ją na spacer czy podwórko do aportowania. Nawet jeśli się ubrudzi, jest to guma, więc rachu ciachu wrzucicie ją pod bieżącą wodę, wypłuczecie z błota i będzie jak nowa :)

Gdzie ją znajdziecie? A tutaj proszę bardzo: http://store.petsupplies.pl/jw-pet/163_crackle-ball.html

Jest dostępna w trzech rozmiarach: 6,5 cm ; 8 cm ; 11 cm , oraz w trzech wariantach kolorystycznych różu, zieleni i niebieskiego. Koszt od 21 do ok. 44 zł.

 • Zabawka wydaje ulubiony przez psy odgłos gniecionej butelki PET
 • Gumowa piłka ma pełno dziur ułatwiających psu pochwycenie zabawki
 • Idealnie nadaje się do zabawy w aportowanie

DSC_0164_kopia

 

wtorek, 01 sierpnia 2017, berneska

Polecane wpisy

 • Empire SPLENDIDO i DENTA przekąski

  Ostatnie produkty, które mieliśmy okazję sprawdzić dostaliśmy od firmy Empire. Na ich stronie internetowej zobaczycie, że produkują nie tylko psie rzeczy, ale t

 • TEST: recenzja przekąski Milord meatstripes

  Brązowe psiaki w tym roku mogą zasmakować prawdziwego królewskiego życia usłanego przysmakami od firmy Milord. Ogromne pudło wylądowało na naszym podjeździe a w

 • TEST: recenzja przekąski Chilaboo

  Słysząc nazwę Chilaboo, od razu skojarzyła mi się hodowla border collie w Polsce :) Jak się jednak okazuje, taką nazwę nosi też firma która produkuje przekąski

Komentarze
2017/08/11 00:46:23
Zastanawiam się nad tą zabawką, muszę kupić psu coś wytrzymałego do memlania pod nadzorem i myślę, że się nada.
Pozdrawiam
monopazur.blogspot.comAcco

luna


Już jako dziecko miałam okazję poznać
jaką cudowną więź stanowi człowiek
i pies. Wychowywałam się razem z nimi.
Odkąd sięga moja pamięć w domu mieliśmy
malutkie i średnie kundelki, które
przygarnęliśmy z ulicy. Każdy wyjątkowy
na swój sposób, każdy miał inny
charakter i każdy uczył czegoś innego.
Zagłębiając się coraz bardziej w świat
kynologii do mojego domu trafił Acco,
czekoladowy border collie. To z nim na
poważnie zaczęłam traktować wszystkie
psie aktywności :) Obecnie spełniamy
się w agility, rally-o oraz
dogtrekkingach. Od niedawna do teamu
dołączyć kolejny chłopak, Navi.
Tym samym uczymy się żyć w nowym
komplecie :) Tak po za tym mam
na imię Natalia i z moim psiakiem
mieszkam w województwie małopolskim :)
Kontakt:
~ natalia.lysak@wp.pl
~ natalia.lysak@gmail.com

~~~~~~~~~~~~~
11.02 trening pasienia Chilabo
17.02 trening pasienia Chilabo
25.02 trening pasienia Chilabo
3-4.03 kurs instruktor rally-0
22.04 dogtrekking Katowice
12.05 piknik 4łapy Kraków
20.05 zawody rally-o Tarnów
26.05 zawody agility Tychy
27.05 zawody rally-o Warszawa
03.06 zawody agility Zabierzów
16-17.06 warsztaty agility B.Luchowsk
14-15.07 warsztaty z P.Gumińską
21.07 zawody agility w Turowie
15.09 piknik 4łapy Katowice


doglovin