Menu

ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda

Acco i Navi - Accord Bohemia Max i Bueno Zamunda border collie zapraszają na swój blog! Zawody, treningi, wystawy, spacery i codzienne życie :

TEST: recenzja Crackle Ball JW Pet

berneska

male1Fenomen zabawek producenta JW Pet zawsze mnie intrygował :) Czytając kolejne wpisy na blogach moi chłopcy doczekali się dwóch ażurkowych piłek i jeden kostki, wystarczyła sekunda, żebym przekonała się, że moje psy je pokochają. Na przestrzeni czasu zabawki dalej trzymają się bez zarzutu. Teraz nastała kolej Crackle Ball, ten produkt do plebiscytu Top for Dog zgłosił sklep  Pet Supplies.

DSC_0237_kopia

Miałam możliwość wyboru rozmiaru i zdecydowałam, że spróbujemy piłkę o rozmiarze M, czyli średnicy 8 cm. Chciałam, żeby Navi bez problemu mógł się nią pobawić, ale żeby była też dobra dla Akośka. Gdybym miała wybierać dla tylko dorosłego psa border collie, też wybrałabym emkę, choć pewnie niektórzy właściciele wybraliby elkę. Każdy zna swojego psa i musi wybrać pod niego :)

Obraz_665_kopiaObraz_674_kopia

Piłka z zewnątrz wykonana jest z grubej gumy, producent został przy swojej charakterystycznej rzeczy czyli ażurowym wykończeniu. W środku umieszczono trzeszczący, okrągły wkład. Trzeszczący czyli mega hałasujący! :D Jeśli wasze uszy krwawią kiedy pies zaczyna z największą miłością ugniatać zabawki, a to piszczące a to trzeszczące, to ta piłka nie będzie dobrym wyborem :P Jeśli jednak jest wam to obojętne, a chcecie sprawić waszym łobuzom radość, ta piłka to strzał w dziesiątkę :)

DSC_0912_kopiaDSC_0923_kopiaDSC_0921_kopiaObraz_1017_kopiaDSC_0908_kopiaDSC_0925_kopiaObraz_1028

Crack ball przeszła przez dwie paszcze. Dorosłego bordera, który nie niszczy zabawek, oraz szczeniaka bordera który roznosi zabawki w drobny pył. Po intensywnym użytkowaniu, naprawdę intensywnym – bywały momenty kiedy Navi brał piłkę, kładł się, naciskał pyszczkiem na trzeszczący środek i potrafił przesiedzieć tak dobry kwadrans :) Więc po użytkowaniu zużył się tylko środek. Trzeszczący wkład nie przeżył brązowych piesków, za to guma trzyma się dalej wyśmienicie. Gdzieniegdzie są jakieś ryski, ale w żadnym wypadku nie przeszkadza to w niczym. Ważne jest dla mnie, że Navi po takim dziamdaniu nie był w stanie rozwalić gumy i jej zjeść, bo takie przypadki niestety już przerabiałam. Ok mówię, że zużył się tylko wkład, był duży i okrągły jak piłeczka, a po dwóch miesiącach skurczył się obficie. Skurczył, ale jest! ;) Nie trzeszczy tak bardzo jak na początku, ale jeśli pies dobrze się wgryzie trafi na wkład. Mam nawet wrażenie, że Navi teraz jeszcze bardziej polubił crack ball, ponieważ z uporem próbuje osiągnąć dźwięk z początkowych chwil zapoznania z piłką. Nigdy to już nie nastąpi, ale bąbel chyba nadal w to wierzy ;) Piłka jest u nas cały czas w ostrym użytkowaniu, i myślę, że posłuży kilka dobrych lat jak pozostałe produkty JW Pet.

Obraz_685_kopiaObraz_908_kopiaObraz_705_kopia1Piłeczkę bardzo często wyciągam w domu gdzie psy zajmują się nią same, ale także bez problemu można zabrać ją na spacer czy podwórko do aportowania. Nawet jeśli się ubrudzi, jest to guma, więc rachu ciachu wrzucicie ją pod bieżącą wodę, wypłuczecie z błota i będzie jak nowa :)

Gdzie ją znajdziecie? A tutaj proszę bardzo: http://store.petsupplies.pl/jw-pet/163_crackle-ball.html

Jest dostępna w trzech rozmiarach: 6,5 cm ; 8 cm ; 11 cm , oraz w trzech wariantach kolorystycznych różu, zieleni i niebieskiego. Koszt od 21 do ok. 44 zł.

  • Zabawka wydaje ulubiony przez psy odgłos gniecionej butelki PET
  • Gumowa piłka ma pełno dziur ułatwiających psu pochwycenie zabawki
  • Idealnie nadaje się do zabawy w aportowanie

DSC_0164_kopia

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [monoLena] *.play-internet.pl

    Zastanawiam się nad tą zabawką, muszę kupić psu coś wytrzymałego do memlania pod nadzorem i myślę, że się nada.
    Pozdrawiam
    monopazur.blogspot.com

© ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci