Menu

ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda

Acco i Navi - Accord Bohemia Max i Bueno Zamunda border collie zapraszają na swój blog! Zawody, treningi, wystawy, spacery i codzienne życie :

Szczeniak na placu

berneska

DSC_0067

Niewątpliwie ważnym dniem w życiu szczeniaczka okazała się wyprawa na placyk agility :) Mały nie wiedział co się szykuje, ale myślę, że wycieczka go nie rozczarowała :)

Najmniej przyjemną rzeczą okazała się być sama podróż samochodem. Accoś zajął swoje miejsce w bagażniku a koło niego wylądował Navi z żwaczem dla polepszenia chumoru. Przez pierwsze 10 minut nie musiałam włączać radia, efekty dźwiękowe były gwarantowane ;) Acco przejął się rolą wychowania i kilka razy upomniał małego. Suma sumarum Navi ucichł i zajął się śmierdzielem, także mogliśmy resztę drogi przejechać w spokoju :) Wszystkie zachowania są kwestią wypracowania, więc wszystko przed nami, za jakiś czas napewno będzie wskakiwał do auta tak jak starszy brat wiedząc, że jedziemy na super przygodę :D


Wyjazd miał bardziej charakter reklasu niż jakiegoś większego treningu :) Na placu była również Agata ze swoimi psiakami, więc Navi mógł zapoznać się z nowymi towarzyszami :) W momencie kiedy układałyśmy torek, który w dużej mierze miał na celu wysuszenie wszystkich tuneli, mały brykał z Papają, Nacho i Suri. Widać było, że w końcu był zadowolony z rozmiaru kompanów, któś był jego wzrostu ;)

Z Acco przypomnieliśmy sobie hopeczki, tunele i do tego dołożyłyśmy jeszcze tunel. Choć planu w rozkładaniu w ogóle nie było, mogłam z Ku poćwiczyć sobie kilka sekwencji. Torpedka spisała się świetnie, jedynie slalom go pokonał :) Albo mieliśmy złe wejścia, albo za szybkie wyjścia, albo przeskakiwanie co dwa :) W momencie kiedy Accoś odpoczywał Navi poznawał dziwne przedmioty rozłożone na placu. Najpierw udaliśmy się na równoważnie szczeniaczkową, która w ogóle go nie przeraziła. Potem poszliśmy na krótki tunel, i tutaj mały też bardzo fajnie przebiegał za szarpaczkiem :) Mało tego tunel polubił tak, że zrobił sobie z niego domek ;) Ale to, że tunele wciągają wiedzą już wszyscy :) Na zakończenie na chwilkę poćwiczyliśmy na boczku hopki i zwinęliśmy się do domu ;)
DSC_0071DSC_0105DSC_0081DSC_00841DSC_0077DSC_0083DSC_0156

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • Gość: [bo-ness] *.gazeta.pl

  Gratuluję nowego członka rodziny, bo jeszcze nie miałam okazji. Niech się zdrowo chowa! Pamiętam jeszcze jak brałaś Acco, a widzę, że chłopak w tym roku kończy już 7 lat (kiedy to zleciało?). Navi wygląda na pewnego siebie na placu, co pewnie dobrze wróży :)

 • berneska

  Dziękuje :)
  Strasznie szybko leci, dopiero co pamiętam jak śmigał malutki <3

 • Gość: [AsiaOO] *.dynamic.chello.pl

  Psy muszą mieć dużo zabawy na takim placu :)

 • Gość: [AsiaOO] *.dynamic.chello.pl

  No i oczywiście świetny relaks dla Pani :)

© ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci