Menu

ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda

Acco i Navi - Accord Bohemia Max i Bueno Zamunda border collie zapraszają na swój blog! Zawody, treningi, wystawy, spacery i codzienne życie :

Ojcowski Park Narodowy

berneska

DSC_00842W ojcowskim parku narodowym byłam już dwukrotnie z Acco, jednak jest to miejsce tak piękne, że aż należy do niego wracać :) Za każdym razem widzieliśmy trochę nowych rzeczy, ale większość trasy się powielała. Mając wolny cały dzień można zaplanować sobie naprawdę ekstra wycieczkę :)

My wyruszyliśmy stosunkowo późno, ponieważ na miejscu byliśmy przed godziną 13. Mając na uwadze wcześniejszy wyjazd kierowałam się samochodem na leśny parking tkz. Złota Góra. Wtedy byłam jednak w ciągu tygodnia i poza sezonem, więc był niepłatny, a miejsca było tyle, że można było stawać gdzie się chciało :) Teraz wjazdu pilnowała Pani zbierająca opłaty (5 zł - cały dzień), można było też kupić u niej mapkę Ojcowa (10 zł). Jak na cały dzień stanie to naprawdę nie dużo, a samochód był przynajmniej w cieniu i nie nagrzał się podczas naszej wędrówki :) Więcej miejsc parkingowych można zobaczyć tutaj (http://www.ojcow.pl/parkingi.htm).

Swoje zwiedzanie zaczęliśmy tak naprawdę od strony ruin zamku Kazimierzowskiego, gdzie można wejść do środka za opłatą, z psem nie wejdziecie :) Potem ruszyliśmy w stronę restauracji, hodowli pstrągów, doszliśmy do Bramy Krakowskiej, podążając w stronę Jaskini Łokietka. Tam mieliśmy dosyć długą przerwę, ponieważ do środka za opłatą można wejść bez zwierząt. Poczekaliśmy więc grzecznie na ławce na resztę familii, Navi uciął sobie u mnie w tym czasie drzemkę:D W drodze powrotnej mieliśmy nie zmieniać trasy, ale przy rozpoczęciu kramów i restauracji dostrzegliśmy pusty szlak na który postanowiliśmy wejść. I bardzo dobrze :) Szliśmy uboczami, tereny były też piękne, skały, duże łąki, drzewa, pachnące kwiaty, źródełka :) O ile wcześniej bieda było czasem wyminąć się na drodze, tak tutaj byliśmy prawie jedynymi zwiedzającymi.

Miejsce zawiera tylko niesamowitych rzeczy, że ciężko zobaczyć wszystko w jeden dzień, tym bardziej w przypadku kiedy przyjechaliśmy już po południu. Wszystkim wycieczka się tak podobała, że już zaplanowaliśmy kolejny wyjazd z dokończeniem zwiedzania.

Bez_nazwy_15DSC_0195DSC_0189DSC_00641DSC_0065DSC_0260DSC_00691DSC_0088DSC_03431DSC_0406DSC_03221DSC_0323DSC_0334DSC_0360DSC_0344DSC_0359DSC_0357DSC_0349DSC_0217r

© ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci