Menu

ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda

Acco i Navi - Accord Bohemia Max i Bueno Zamunda border collie zapraszają na swój blog! Zawody, treningi, wystawy, spacery i codzienne życie :

TEST: recenzja Relaxer kęsy ScanVet

berneska

rlaxe5

Stres u psów przed nowym rokiem jest czymś tragicznym dla mnie. Kiedyś kiedy byłam mała w domu mieliśmy kundelka Kajtka, który mógł wyglądać w sylwestra na fajerwerki. Potem pojawiła się Luna i każdy nowy rok był dramatem. Kilka lat później dołączył do Lu Acco i o dziwo również się nie bał. Niestety do felernego czasu kiedy Luna zmarła w sylwestra. Od tego czasu wszystko co przypomina strzał petardy to jedna wielka masakra.

Naczytałam się dużo  w internecie o możliwości zastrzyków/tabletek u weterynarzy. Tylko co z tego, że weterynarz to zrobi, a jak się okazuje pies jest tylko otumaniony a tak naprawdę przezywa wszystko w środku? Może macie zaufanego weterynarza, ja przez ostatnie trzy lata straciłam zaufanie do wszystkich w naszej okolicy. Znaleźć kogoś z powołania, z kompetencjami, wiedzą, zaangażowaniem i uczciwością to jak szukanie igły w stogu siana.

W tym roku stres związany z tą okropną nocą rozwiązywaliśmy za pomocą domowych sposobów i -Relaxer Kęsy.

rlaxe7rlaxe6Kęsy zaczęłam podawać kilka dni wcześniej, niestety debilizm ludzi w naszym mieście powodował, że wystrzały zaczęły się około 4 dni przed planowanym wielkim hukiem :/  Przez te dni było naprawdę ciężko, bo nie można było przewidzieć kiedy nastąpi huk. Samo wprowadzenie kęsów nie przynosiło dużej ulgi. Stosowaliśmy to kilka dni przygotowując się na najgorsze. Sylwester jednak mogłam trochę inaczej zaplanować. Akoś dostał swoją porcję około godziny 20:30. Przez cały wcześniejszy czas i późniejszy, w domu zamknięte były wszystkie okna + zasłonięte, włączony był telewizor z muzyką + dodatkowo telefon z muzyką.  Jedno z drugim się zagłuszało, ale robiło przynajmniej sztuczny hałas. Wigwam okazał się być świetnym azylem, dodatkowo przykryłam go jeszcze kocem, żeby była jak najmniejsza szpara na wejście. W domu byłam z chłopakiem, więc cały czas rozmawialiśmy i utrzymywaliśmy sytuację w jak najbardziej zbliżonym tonie do codziennych dni. Co się okazało o godzinie 23:30 Acco zasnął w wigwamie :) Nie było to spanie na czuja tak jak wcześniej, widać że po prostu się smacznie wyłożył. Przy największej kumulacji, czyli 0:00 pies przewracał się na drugą stronę brzucha, a my w tym czasie oglądaliśmy kolorowe światełka w oknie.

Zastosowanie w takiej stresowej sytuacji samych kęsów może stać się nie wystarczająca, widząc np. wcześniejsze dni, kiedy nie mogłam się zbytnio przygotować z całą resztą otoczki, pies był widocznie przestraszony. Mając jednak na uwadze, że przygotowujemy się kilka-kilkanaście dni przed takim wydarzeniem na najgorsze, możemy sprawić, próbować, aby było jak najbardziej komfortowo. Kęsy + przygotowanie domu na sylwestra sprawiły, że suma summarum w godzinie X każdy był spokojny.

Cenę trudno odnieść mi to innych takich preparatów, bo nigdy ich nie używałam. W sklepach interenowych waha się od 65zł do 87zł. Najtaniej gdzie znalazłam to użytkownik na allegro, po wpisaniu nazwy Relaxer Kęsy poszukajcie najtańszej pozycji. Pojemnik zawiera standardowo 60 kęsów.   
rlaxe2rlaxer1Relaxer  użyłam jeszcze w jednym momencie. Podczas naszej wyprawy do Warszawy. Sama wyprawa-droga samochodem nie była problemem, Acco jest przyzwyczajony do takich podróży. Stres mógł pojawić się już na planie + dodatkowo mój stres mógł na niego wpływać. I tak w połowie drogi wyciągnąłam pudełeczko i poczęstowałam kęsami Akośka. Po początkowych perypetiach z niechęcią zjadania,  po przyzwyczajeniu wciągnął je bez żadnego protestu. Po samym dojechaniu na miejsce na całą sytuację uwarunkowało się znów kilka czynników. Kęsy relaxer od firmy ScanVet, ale również otoczenie, a raczej suczki które mógł poznać :) Jedno i drugie i pomalutku pomalutku, miałam psa, który o dziwo potrafił podejść np. do Pani prowadzącej w wyraźną zachcianką „miziaj mnie kobieto”. Podchodzenie do obcych ludzi, po tak krótkim czasie? Rzadkość ;) Tym bardziej, że ów Pani nie miała ze sobą wspaniałej suczki z którą wcześniej się zaprzyjaźnił.

Każdy musi wypróbować na swoim psiaku, lub też podpytać inne osoby które używały tego preparatu. Uważam jednak, że podstawą oprócz podawania w takiej formie relaxerów, jest stwarzanie jak najlepszej atmosfery, otoczki w stresowych momentach. Dla ciekawskich oprócz formy smaczków do schrupania ScanVet ma w swojej ofercie syrop, butelka 250ml od najtańszego użytkownika na marzec 2017 wynosi 57zł.

rlaxe4

Skład: Płatki pszenne, kukurydza (ekstrudowana), gliceryna, siemię lniane, hydrolizowane białko ryb, melasa z trzciny cukrowej, olej roślinny (sojowy), lecytyna surowa; Dodatki: witaminy i prowitaminy/kg: witamina B3 (3a315 - niacynamid) 375mg, witamina B1 (chlorowodorek tiaminy) 75 mg, witamina B6 (3a831 - chlorowodorek pirydoksyny) 6,3 mg, witamina E (E306) 12500 j.m.; aminokwasy/kg: L-tryptofan 34500 mg, L-teanina 19 mg; konserwant (sorbinian potasu – E202).

Zastosowanie: Relaxer Kęsy stosuje się u psów lękliwych, nadpobudliwych lub przejawiających inne problemy behawioralne (np. lęk separacyjny, fobie dźwiękowe). Podawanie zaleca się także przed sytuacjami potencjalnie stresującymi dla psa np. burze, fajerwerki, przeprowadzka, podróż, rozłąka z opiekunem, wystawy, wizyty lekarskie, zabiegi pielęgnacyjne, odstawianie od matki, adopcja, hospitalizacja. Można także podawać wspomagająco przy chorobach wywoływanych lub potęgowanych przez stres np. przy dermatozach psychogennych. 

rlaxe1rlaxe3

Właściwości: Naturalne składniki produktu wykazują działanie w obrębie ośrodkowego układu nerwowego i uczestniczą w produkcji neuroprzekaźników np. serotoniny nazywanej ”hormonem szczęścia”, GABA i melatoniny, sprzyjają poprawie nastroju, zmniejszają niepokój i nadpobudliwość. Zawartość innowacyjnego biopeptydu z białka ryb sprzyja uzyskaniu działania przeciwlękowego i obniżenia odczuwania niepokoju w sytuacjach stresowych. Składniki nie wywołują uzależnienia.

Stosowanie: Relaxer Kęsy można rozkruszyć i podać z karmą lub jako smakołyk. Kęsy są chętnie zjadane przez psy.

Przy pojedynczych zdarzeniach mogących wywołać strach lub niepokój: podać ilość zgodnie z tabelą, najlepiej 1-2 godziny przed spodziewaną sytuacją stresową. Przy sytuacjach wywołujących silny stres podawanie można rozpocząć kilka dni wcześniej. 

Przy stosowaniu długotrwałym w problemach behawioralnych: stosować ilość o połowę mniejszą niż podano w tabeli.

stosowanie_relaxer_kesy1

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [monoLena] *.dynamic.gprs.plus.pl

    Czytam i myślę "e, u nas na pewno nie zadziała". Mój pies z wiekiem boi się coraz bardziej. Ale w sumie skoro u Ciebie zadziałało... Zbliża się okres burz, które kiedyś dla Pimpka nie były żadnym wydarzeniem a teraz powodują paniczny wskok do wanny. Chociaż sądzę, że podanie pół godziny przed burzą (ciężko w końcu przewidzieć ją wcześniej) nie dadzą rady...
    Jeśli chodzi o Sylwestra... Mieszkam w Warszawie. Dobre trzy tygodnie strzelania.

© ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci