Menu

ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda

Acco i Navi - Accord Bohemia Max i Bueno Zamunda border collie zapraszają na swój blog! Zawody, treningi, wystawy, spacery i codzienne życie :

TEST: recenzja EFA Olie ScanVet na sierść

berneska

dsc_024

Obserwując swoje psy od X lat w swoim domu mogłam bez problemu przygotowywać się do momentów kiedy sierść ulegnie lekkiemu zniszczeniu, co było naturalną koleją rzeczy przy wymianie sierści. Sześć lat u Acco pięknie się to sprawdzało, ale pod koniec 2016 roku, w zimie jego sierść była jedną wielką tragedią. Miałam w swojej psiej szafce olej ze sklepu zooplus, który niegdyś sprawdzał się na Lunie. Włosków u Acco ubywało, a te które się ostały były szorstkie.

Na pomoc przyszedł nam preparat EFA Olie, wprowadzanie go do codziennych posiłków okazało się być nadzwyczaj wygodne. 

Opakowania: Efa Olie jest pakowany w buteleczkach szklanych zawierających 30 ml zawiesiny olejowej z kroplomierzem (30 kropli na 1 ml).

dsc_0162

Mówiąc i zostając przy sposobie podawania, kolejny świetny pomysł z dawkowaniem. Wcześniejszy produkt który sprawdzaliśmy posiadał pompkę, która odmierzała wyznaczoną porcję, tutaj mamy kroplomierz, a więc też bez problemu możemy odmierzyć sobie dawkę. Buteleczki są malutkie, dla mnie to np. duży plus, bo przy wcześniejszej butli z zooplusa, która była ogromna i nigdy nie chciała się skończyć, tutaj przechowywanie tak małej rzeczy nie stanowi większego problemu. Dużo czy mało miejsca – nie robiłoby mi to zbyt dużej różnicy, ale takie rzeczy trzymam w lodówce (tak też pisze producent: przechowywać w chłodnym miejscu), a dobrze wiemy, ze lodówka nigdy nie jest tak pojemna jakby się chciało i ludzkie jedzenie + psie + kocie konserwy to już prawdziwe wyzwanie do zmieszczenia się ;)
dsc_027

Pierwsze widoczne efekty zaczęły się u nas w trzecim tygodniu podawania. Podawałam preparat regularnie oraz przestałam wyczesywać porządniej jego sierść. Dbałam tylko o to, żeby nie była pokołtuniona, samo uczesanie trwało jakieś 5-10 minut. Jakie były te efekty? Mięciutka sierść, która nabrała dawnego blasku. W końcu chłopak zaczął wyglądać tak jak przed felernym wydarzeniem. Kolejną obserwacją było nabranie gęstości w pokrywie, w końcu nie był łysy a zaczął robić się puchatą kuleczką :) Wszystko moglibyście powiedzieć zgodnie z naturą a nie preparatem? Właśnie nie, owszem Acco tracił włos i stawał się szorstki, ale w październiku/listopadzie ta sierść stawała się już naprawdę przyjemna. Z resztą, to był czas kiedy próbowałam się też zgłaszać na wystawy, w końcu mając puchatą kuleczkę nie odstawaliśmy na ringu aż tak bardzo. Teraz doprowadzenie do fajnej kondycji skóry i sierści skończyło się tak naprawdę na super efektach końcem stycznia, a idąc wcześniejszym rozumowaniem to czas kiedy to wszystko powinno być już naturalne. Ważną informacją jest fakt iż, w tym czasie nie zmieniałam Acco żadnej diety. Często zmiana suchej karmy lub mokrej powoduje takie felerne skutki, albo jeszcze gorsze. Był to jednak czas, kiedy od bardzo długa jadł te same chrupki.

Szukając dla Was ceny można znaleźć od 34zł do 47zł. Jeden z najtańszych sklepów http://www.vetanimal24.pl/dla_psa/preparaty_witaminowe/pd/efa_olie_30_ml .
dsc_106dsc_099

Co więcej preparat możecie podawać również kotom, w naszym domu mieszka ów osobnik, lecz nie miałam okazji podawać mu tego preparatu. Po prostu Maniek nabrał na zimę w odpowiednim czasie sporo masy i sierści, więc dodatkowa suplementacja byłaby u niego zbędna :) Mając w domu przyjaciół dwóch gatunków, nie musimy się martwić o kupowanie oddzielnie dla każdego czegoś na sierści w razie problemów ;)

Sięgając po preparaty dla swoich ulubieńców warto wybrać produkt dobrej jakości, niż produkt, który kosztuje gorsze, ale tak naprawdę nie wiemy co w środku się znajduje, a rezultaty na naszym psie jak nie było tak nie ma. Accoś śmiga teraz ze swoim bujnym włosem, i nikt by nie pomyślał, że jeszcze kilka miesięcy temu wyglądał jak oskubany ptaszek ;)
DSC_0134

Skład:

Kwas eikozapentaenowy (EPA) 80 mg/ml
Kwas dokozaheksaenowy (DHA) 80 mg/ml
Kwas gamma-linolenowy (GLA) 8 mg/ml
Kwas linolowy 60 mg/ml
Kwas linolenowy 40 mg/ml
Biotyna 10 μg/ml
D-pantenol 2 mg/ml
DL-alfa-tokoferol 2 mg/ml

dsc_0701

Wspomaga funkcje skóry w przypadku jej stanów zapalnych:

-  w alergiach (AZS, APZS) i innych problemach dermatologicznych (pomaga ograniczać świąd skóry).

-  w dermatozach i stanach zapalnych skóry o różnej etiologii (bakteryjne, drożdżakowe - Malassezia, grzybicze, pasożytnicze)

Utrzymuje skórę i okrywę włosową w dobrej kondycji:

- w stanach nadmiernego linienia, łupieżu, przetłuszczania skóry i okrywy włosowej, przy suchej skórze, matowej sierści i pogorszeniu kondycji okrywy włosowej

- poprawia jakość sierści np. przed wystawami

- wzmacnia kondycję skóry osłabioną np. w skutek niewłaściwej diety, inwazji pasożytów

- u kotów poprzez redukcję ilości wypadających włosów ogranicza formowanie się pilobezoarów (kul włosowych) w przewodzie pokarmowym

Ogólne działanie na organizm:

- wspiera pracę i kondycję mięśnia sercowego

- opóźnia procesy starzenia

- ogranicza skutki stresu

- korzystnie wpływa na układ nerwowy

- wspomaga płodność

- jako naturalny dodatek żywieniowy u zwierząt w okresie wzrostu i w podeszłym wieku

Kwasy tłuszczowe omega-3 ze względu na naturalne działanie przeciwzapalne są stosowane wspomagająco także w stanach zapalnych stawów, trudno gojących się ranach, grzybicach i niektórych nowotworach.
dsc_0751

Sposób podawania:

Podawać bezpośrednio do jamy ustnej lub po wymieszaniu z karmą.

Małe psy i koty: 10 kropli/dzień

Duże psy: 30-60 kropli/dzień

1ml = 30 kropli

Zalecany czas stosowania do 2 miesięcy. Ze względu na specyfikę metabolizmu kwasów tłuszczowych i lipidów efekt stosowania produktu widoczny jest dopiero po pewnym czasie, dlatego należy je podawać przez co najmniej 4-6 tygodni. W razie potrzeby produkt może być bezpiecznie stosowany przez dłuższy okres czasu. 

EfaOlie to naturalny produkt, nierafinowany, zachowuje dzięki temu pełne właściwości odżywcze.  Nie zawiera substancji konserwujących, toksyn ani zanieczyszczeń.

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) nie mogą być syntetyzowane w organizmie, a są potrzebne do jego funkcjonowania. Koty i psy nie potrafią samodzielnie wytwarzać większości kwasów omega-3 i omega-6 dlatego powinny być one dostarczane wraz z pokarmem.  Za najważniejsze związki w grupie omega-6 uznaje się kwas linolowy (LA) i kwas gammalinolenowy (GLA). Z kolei najważniejsze kwasy omega-3 to  alfalinolenowy (ALA), eikozapentaenowy (EPA) i dokozaheksaenowy (DHA). Bardzo istotne są odpowiednie proporcje kwasów omega-3 do omega-6.

dsc_019

Proporcja między NNKT omega-6 i omega-3 ma bardzo duży wpływ na skuteczność przeciwzapalną. W EFA Olie proporcje omega-6 do omega-3 są optymalne i wynoszą 6:1. Takie proporcje zapewniają znaczne zmniejszenie syntezy leukotrienu B4, który jest ważnym mediatorem zapalnym. W celu zapewnienia kompleksowego działania, EFA Olie zawiera także dodatek ważnych witamin. Witamina E jest naturalnym przeciwulteniaczem, ma korzystny wpływ na płodność samców, bierze udział w metabolizmie NNKT. D-pantenol jest istotny do prawidłowego funkcjonowania skóry i jego niedobory mogą prowadzić do nadmiernego złuszczania się naskórka i utrudnionego gojenia ran. Biotyna zapewnia właściwy stan skóry, sierści a także pazurów, jest koenzymem uczestniczącym m.in. w przemianach tłuszczów i syntezie kwasów tłuszczowych. Niedobory biotyny mogą pojawić się np. w okresie antybiotykoterapii, prowadząc do zmian skórnych, stanów zapalnych a także zwiększonego linienia.

Zawartość NNKT w EFA Olie jest o połowę wyższa w porównaniu z innymi produktami na rynku.

Dzięki wysokiemu stężeniu składników aktywnych EFA Olie jest bardzo wydajny, stosuje się go w niewielkich ilościach, dzięki czemu nie dochodzi do nadmiernego obciążenia trzustki,  nie obserwuje się  biegunek charakterystycznych dla diety bogatej w tłuszcze.

dsc_0681

Wspomaganie funkcji skóry  Niedobór NNKT szczególnie negatywnie wpływa na stan skóry przejawiając się np. wypadaniem włosów, wysuszeniem, łojotokiem, egzemą, swędzeniem, większą skłonnością do alergii skórnych, chorób autoimmunologicznych, grzybic, stanów zapalnych. EFA Olie zawiera optymalne proporcje NNKT Omega 3 : Omega 6 oraz dodatkowe składniki aktywne (biotyna, pantenol, witamina E), dlatego jest wysoce skuteczny w wielu problemach dermatologicznych. NNKT korzystnie wpływają na stan i kondycję skóry, wspomagają leczenie dermatologiczne, ograniczają świąd, zwiększają odporność na zakażenia skóry m.in. powodowane przez drożdżaki. NNKT zawarte w EFA Olie w naturalny sposób hamują rozwój reakcji uczuleniowej i zmniejszają wytwarzanie mediatorów stanu zapalnego. W przypadku alergii regularne stosowanie korzystnie wpływa na stan skóry zmniejszając świąd i przynosząc ulgę choremu zwierzęciu.

 

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • insza111

    bardzo fajne sposoby :)

  • Gość: [monoLena] 5.174.164.*

    Mój pies nigdy nie miał problemów z sierścią, ale gdyby coś, to zwrócę uwagę na ten produkt, wygląda bardzo interesująco.

© ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci