Menu

ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda

Acco i Navi - Accord Bohemia Max i Bueno Zamunda border collie zapraszają na swój blog! Zawody, treningi, wystawy, spacery i codzienne życie :

TEST: recenzja miska ceramiczna TRIXIE

berneska

dsc_0443

Miski ceramiczne dla psów to cudny wynalazek :) Na rynku obecnie można przebierać w takich produktach. My zaczynaliśmy od plastikowych misek, które bardzo szybko łapały brudy, szybko się zużywały, czy to od zębów czy np. stojącej wody. Dodatkowo przesuwały się podczas jedzenia nawet jeśli miały silikonowe podkładki. Kolejnym sprawdzonym produktem były miski metalowe, tu już jakoś poszła w górę, ale jeśli mamy tam wodę i nawet jeśli systematycznie miski czyścimy (u nas przynajmniej) zostaje wyżarta biała kreska w miejscu gdzie przeważnie sięgała woda. Miski metalowe mają też to do siebie, że się trzaskają. Jakiekolwiek przesunięcie i już jest huk, a nie raz jak pies rozpędzi się z wylizywaniem może być ciekawie ;) I dochodzimy do misek ceramicznych, które pokazały swoją klasę. Są ciężkie dzięki czemu stoją w miejscu, nie mają prawa latać po całej kuchni. Ich powłoka w środku sprawia, że nic a nic nie ma prawa odbarwić się.  Zdecydowanie wolę też takie miski myć w zlewie, wszystko fajnie odchodzi i efekt mamy szybki. Jedyne co trzeba uważać, aby przy przenoszeniu lub myciu nie rozpędzić się za bardzo, żeby miski nie ubić ;)
     dsc_0062dsc_0102dsc_0141dsc_012dsc_0053Często miska ma być teraz uzupełnieniem designu naszej kuchni. Wzorów jest pełno, możemy przebierać i szukać odpowiedniego koloru, wzoru i rozmiaru. W naszym domu goszczą dwa rozmiary takich miseczek – 0,6 l / 16 cm oraz 1,4l / 20cm. Mniejszą miskę używamy na jedzonko, dla średnich i małych ras będzie ona odpowiednia. Większa w łapki o średnicy dwudziestu centymetrów służy nam jako wodopój ;) Przy średnich rasach na jedzenie też będzie odpowiednia, po prostu miska nie będzie wypełniona po brzegi i zostanie trochę luzu. Dla dużych ras będzie w sam raz.

dsc_0321dsc_0341dsc_041dsc_0444
Duża miska Trixie w łapki 1,4litra o średnicy 20cm kosztuje 32,40 zł http://fera.pl/trixie-miska-ceramiczna-1-4l.html
Mała miska Trixie posiłek króla 0,6 litra o średnicy 16cm kosztuje 29,99 zł http://fera.pl/trixie-miska-ceramiczna-king-of-dogs-0.6l-16cm.html 
Patrząc na przestrzeni lat ile misek przewinęło się przez nasz dom, i ile przynosiły mi nerwów te w końcu pozwoliły je ukoić :) Od 2015 roku używamy pierwszego produktu i jest on w niezmienionej postaci. Malutką miskę mamy w domu od półtora miesiąca, jednak patrząc na jakoś i wytrzymałość tych rzeczy posłuży nam na lata. Jest to wydatek warty wydania pieniędzy :)
  dsc_0491

© ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci