Menu

ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda

Acco i Navi - Accord Bohemia Max i Bueno Zamunda border collie zapraszają na swój blog! Zawody, treningi, wystawy, spacery i codzienne życie :

18-19.07.15 wystawowy weekend - Nowy Targ

berneska

grup

Swój urlop zaczęłam od wyprawy do Nowego Targu. Według google maps podróż miała nam zająć ok. 2 godziny 10 minut. Jak było w praktyce w sobotę? W jedną i drugą stronę, było to trzy godziny :( Straszliwe korki i upał, podróż była naprawdę męcząca. Na wystawę przyjechaliśmy dziesięć minut przed rozpoczęciem, ale jak się potem okazało, było półgodzinne opóźnienie, ze względu że inni wystawcy też ugrzęźli w korkach.

W sobotę oceniała nas Pani Krystyna Szulc. Przed nami nie było dużo, więc na ringu znaleźliśmy się szybciutko :) Zrobiliśmy kółeczko, stanęliśmy do oceny. Pani sędzina bardzo cicho mówiła, nic nie było słuchać. Po skończonym wpisie zapytała ile lat ma ten champion, odpowiedziałam jej że to klasa otwarta. Otworzyła tylko oczy AHAAA. Na koniec z Panią asystentką powiedziały, że mamy zostać na porównanie psów, dopytałam tylko czy na ringu czy zejść, odp. Żeby na chwilkę zejść. Czekamy. Po czym do porównania wołają całkiem inne numery :/ Po wszystkim Pani asystent wręczyła nam teczkę. Co dostaliśmy?

Ocena bardzo dobra. Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że: 1. Na karcie oceny zaznaczone było oc.doskonała, CWC , po czym skreślone i zaznaczone bardzo dobra 2. Powiedziały że zostajemy do porównania . Nie jesteśmy jakimiś wyjadaczami wystawowymi, i już bardzo dużo zdarzyło nam się ocen bdb, tutaj jednak chodziło o samo podejście. Co te kobiety powiedziały, i co wybazgrały w karcie…

dsc_0613

Sama ocena jak Aku się zachowywał, dla mnie zrobił ogromny plus pod względem sprawdzania zębów i tyłka. Nie miał żadnych problemów aby go obmacać. Gorzej było już z ogonkiem w trakcie biegania, który żyje własnym życiem, i lubi sobie pofrunąć do nieba ;) Zabrałam zabawkę zamiast smaczków na przekupstwo. Jednak przy takim upale nawet szarpak miał w dupie :D Przy ustawieniu w pozie, podziałały moje magiczne słowa: idziemy na spacerek? Idzieeemy?? Frisbee? Frii?. I psiak bardzo ładnie się patrzył :) W opisie, który dostał najbardziej wyróżnioną miał właśnie głowę.

krajowa

dsc_164Niedziela. Nie nastawiałam się już tak optymistycznie po poprzednim dniu. Nie dość że droga ciężka, warunki atmosferyczne, to jeszcze ekstra zespół sędzi. Poranna pogoda mogła trochę mylić, o 7 rano wiał chłodny wiaterek i nie było słoneczka. Dopiero na trasie wylazło i grzało niesamowicie. Jednak chociaż ta jedna trasa przebiegła bez najmniejszych problemów :) Dojazd do Nowego Targu zajął nam 1 h 40 minut, a po drodze zaliczyliśmy przystanek na stacji benzynowej. Drogi były puściutkie :) Dzięki zaoszczędzonemu czasu, mogliśmy poszukać parkingu który nie jest płatny i podreptać na wystawę na nogach :D Samo rozpoczęcie wystawy przeciągło się o jakieś 15minut, po czym na naszym ringu zaczęły biegać owczarki maliny :O Były dopiero 6 w kolejce według ras na tym ringu. Podobno załatwili sobie przeniesienie… bez komentarza… Były tam rasy które miały dłuższą, obfitszą sierść i musiały czekać, nie miały forów…

dsc_206Pierwsze co rzuciło mi się w oczy u Pana sędziego Bogusława Chmiela to kapelusz i czarne okulary przeciwsłoneczne. Z obserwacji i swojego psa, i innych widzę, że takie gadżety nie pomagają takim świeżakom jak my ;) Tak jak przypuszczałam tak też było. Okulary Pan ściągnął, ale kapelusz został. Acco nie ma już problemu z dotykiem u sędziów na wystawie, jednak u tego skulił pupkę i musiałam go podnosić do obmacania. Potem ustawianie, ooj dziś to w ogóle nie myślał :D Stanął sobie po prostu, i żadne smaki, żadne spacerki go zbytnio nie przekonywały. Na chwilkę chociaż ładnie stał J Tutaj przy ocenie Pani Asystentka i Pan Sędzia, żywiej dyskutowali, także może ta Pani też bd kiedyś oceniać ? :) Zawołała też Acco, żeby popatrzył na nią od przodu, stwierdziła, że chciała popatrzyć na pysk bo ma całkiem inny i ładny :) Tylko tyle słyszałam z oceny :D Pobiegaliśmy u tego sędziego chyba najwięcej z każdej wystawy. Jedno kółeczko, przód i tył, i jeszcze jedno kółeczko. Na koniec gratulacje, dla mnie to bardzo miły gest jako wystawcy :) Do teczki zajrzałam dopiero gdy doszliśmy do klatki. I co tam było: ocena DOSKONAŁA!!   Jak bum cyk cyk taka dobra wiadomość!! Po zeszłym spaszczonym dniu, w końcu pięknie rozpoczęty dzień! Zostaliśmy jeszcze na chwilę przy borderach, ale ze względu na upały zbieraliśmy się już do domu.

Co się okazało znów korki :( Po drodze zaliczyliśmy obiad, więc razem z Aku mogliśmy odetchnąć od zaduchu w samochodzie. Kolejnym przystankiem przed powrotem do domu była rzeczka za Makowem :) Dojście prowadziło przez mega błoto, pokrzywy, i latające bąki, ale dotarliśmy w końcu na brzeg. Piętnaście minut w wodzie i całkiem inny pies :D Widać, że ucieszył się z tej niespodzianki. Na początku nie wiedział jak ma wejść do tej wody. Nigdy bowiem nie bawił się w rzece. Jednak po chwili, nie miał problemów z chodzeniem po śliskich kamykach :)

dsc_594dsc_499dsc_500dsc_5421dsc_532dsc_502dsc_602

 ~~~~ ~~~~ ~~~~ ~~~~ ~~~~ ~~~~ ~~~~ ~~~~ ~~~~

 

 Acco uzyskał cztery oceny doskonałe, od czterech różnych sędziów, w tym na jednej wystawie międzynarodowej, dzięki czemu oficjalnie może być już reproduktorem! Nie pozostaje nic innego jak wycieczka do związku w Katowicach po wpis do rodowodu :)

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
 • shetanka

  Doskonała u Chmiela to super wynik, on zawsze daje dużo bardzo dobrych czy dobrych nawet :P

 • berneska

  wow nawet nie wiedziałam :D w takim razie możemy być dumni że taki sędzia go docenił :)

 • monron

  Szkoda że nie wiedzieliśmy, że będziecie, bo my też byliśmy, ale nieco później :( A schłodzić Acco można było od razu po wyjściu z wystawy, bo zaraz za wałami jest rzeka ;)

  A maliniaki zostały przesunięte, bo robili pokazy IPO i im się spieszyło, a potem i tak byli po nas (a mieli być przed).

 • berneska

  Jak dla mnie jeżeli jest rozpiska ras to tak mają być i kropka :) O pokazie napewno nie dowiedzieli się pięć minut przed oceną, więc wcześniej można było to napewno dogadać z organizatorami :)

 • monron

  Ale ja ich wcale nie bronię! Jasne, że o pokazie wiedzieli, i to dwa miesiące wcześniej. Po prostu bezczelnie wykorzystali ten fakt ;)

 • berneska

  Faktycznie bezczelnie xD choc musze przyznac ze bardzo podobalo mi sie jakie te psy Mialy kontakt z wlascicielami <3 pierwszy raz mialam okazje ogladac ich ocene :) owczarki niemieckie powinny z nich brac przyklad :)

© ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci