Menu

ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda

Acco i Navi - Accord Bohemia Max i Bueno Zamunda border collie zapraszają na swój blog! Zawody, treningi, wystawy, spacery i codzienne życie :

Border = wieczne coś

berneska

Decydując się na bordera słyszałam dużo opinii na ich temat. Dużo było takich, że bordery cały czas muszą coś robić. Nie ma czegoś takiego, że raz nie wyjdzie na spacer. Nie ma czegoś takiego że pies będzie musiał poleżeć na chwilę sam w pokoju.

Prawda jest taka, przynajmniej w moim odczuciu, że wszystko zależy od psa i od jego wychowania, i samego podejścia do niego. U Acco mam taki przycisk włącz i wyłącz:) Teraz przy zmianie czasu na zimowy, i tych okropnych mrozach na podwórku siedzimy sobie w domku :) Czasem wieczorem wyjdziemy na jakieś pół godziny na osiedle, albo do parku na siku i z powrotem. Oczywiście widać, że chciałoby mu się wyjść trochę na dłużej, ale potrafi też grzecznie czekać. Mam w sumie komfort mieszkania w domu, więc nieraz psy w ciągu dnia sobie siedzą na podwórku.

Ale np. na wyjeździe. Bardzo dobrze wspominam ostatni wyjazd do Kielc na semi. Na nockę zatrzymaliśmy się wtedy u kuzynki w mieszkaniu. Pies na treningu petarda, wróciliśmy na mieszkanie jedzonko i spanie :) Potem wieczorny spacerek i znowu pies wraca do żywych :D Wracamy i znów drzemka :)

Jedna rzecz przed którą ostrzegano i u nas się sprawdziła to np. zaganianie samochodów. Było to naszą zmorą chyba przez pół roku, ale naszczęście wyszliśmy z nałogu :)

Podsumowując myślę, że z każdym borderem uda się zawsze stworzyć zgrany team. Żeby nasze życie nie było udane tylko na treningach, ale i w domu. Zależy to od naszego zaangażowania, chęci, konsekwencji i dążenia do tego żeby żyło się nam lepiej :)

PeEs- żeby nie było . Mój pies też czasem jojczy że mu się nudzi. Ale to jojczy jak każdy pies. Nie jak border ;)


Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • Gość: [NTG] *.adsl.inetia.pl

  Jak dobrze, że są jeszcze normalni właściciele BC! :D

 • Gość: [rashelek] *.play-internet.pl

  Oj strasznie mnie wkurza ta gadka, że BC to wieczne ADHD i nie można tych psów opanować. A przecież wystarczy je nauczyć odpoczynku, co udowodnilaś w tym wpisie ;)

 • Gość: [Kalyna] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Według mnie to każdy pies, zwłaszcza rasy pracującej potrzebuje dwóch rzeczy. Pierwsze do umiejętność odpoczywania a druga to możliwość spełnienia, pracy. Dobrze wyważone te dwie rzeczy powodują lepsze zrozumienie między przewodnikiem a psem :)

 • Gość: [Trickdog Abi] *.xdsl.centertel.pl

  Świetny post :D Nie wiem dlaczego z BC robi się jakieś roboty, które wiecznie muszą pracować i pracować. Każda rasa pracująca potrzebuje odpowiedniej dawki ruchu jak i pracy umysłowej, ale też odpoczynku i chyba o tym trochę zapominamy.

 • Gość: [Paweł] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Widzę, że musisz niesamowicie kochać psy skoro zdecydowałaś się, na bloga o nich. To dobrze, ponieważ oznacza to, że musisz być dobrym człowiekiem, a takich ludzi jest, na świecie niestety coraz mniej. Ja sam mam psa i nie wyobrażam sobie już teraz życia bez niego. Gratulacje za tak ładnego czworonoga, ponieważ naprawdę jest to piękne zwierzę.

© ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci