Menu

ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda

Acco i Navi - Accord Bohemia Max i Bueno Zamunda border collie zapraszają na swój blog! Zawody, treningi, wystawy, spacery i codzienne życie :

Codzienna trasa

berneska

http://img718.imageshack.us/img718/6468/obraz149copy.png

Uwielbiam ferie! Wytnijmy fakty, że już mi się kończą. Przynajmniej wiem, że bez problemu wyjdę z Luną na spacer, i to dłuższy 2-4 godzinny.

Dziś miałyśmy iść do lasu z jeszcze innym psem, ale niestety do spotkania nie doszło, więc trzeba było wziąść tylko nas dwie. Poszłyśmy tam gdzie zwykle chadzamy, czyli "nad urząd" , tak potocznie to miejsce nazywam. Chodzimy tam naprawdę często, niekiedy nawet cały tydzień bo:

a) jest blisko (5-10 minut, żeby wejść na polną drogę)

b) uwielbiam to miejsce

Wzięłam specjalnie "aporter", żeby Luna mogła się ze mną czymś pobawić. Więcej zajeło mi wypełnianie go śniegiem (żeby było cięższe) niż zabawa z nią : D Owszem goniła kilka razy, ale jak to ona , takie zabawy często ją nudzą. Zboczyłyśmy więc z drogi i poszłyśmy przez zaspy na zaśnieżoną łąke. Niekiedy spotykałyśmy tam stadko saren , tzn. późną jesienią, tak to tylko czasem jedna albo dwie wyskoczyły z krzaków.

W sumie jak szybko tam przyszłyśmy tak szybko wróciłyśmy : D Nie wiem co, ale Luna bardzo dziwnie się zachowywała. Ma niezłego nosa, nieraz zwęszy jakiegoś zająca/sarne/bażanta/kuropatwe , i rusza w pogoń (oczywiście bez zgody).. Teraz co chwilę przystawała, to biegła, gapiła się na drugą strone drogi. W końcu ja zawróciłam, a ona czmychnęła mi pod nogami , wyprzedziła kawałek, siadła i nadal się gapiła. Zwiałyśmy w inne miejsce : D Warto zaznaczyć, że na tej łące często można zobaczyć zrytą ziemię przez dziki, a z nimi raczej spotkać się nie chcemy..

http://img641.imageshack.us/img641/1746/obraz189copy.png

Wracając do domu każda uliczka była obstawiona policjantami, a drogą co chwile jeździła policja a za nią tysiąc innych samochodów. Mieszkamy niedaleko Oświęcimia, a dzisiaj była rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz. Z resztą często ktoś przejeżdża tą drogą w stronę Oświęcimia.

Przechodząc jeszcze do tematu : D Jutro czeka nas obcinanie włosów koło opuszek, tragiczne jest jak kilka razy na spacerze muszę odrywać wielkie kule które się tam robią... Raz nawet przez to zaczęła kuleć bo jej przeszkadzało. W każdym razie od razu weźmiemy się też za uszy, bo ost. porządnie wyciachane były w .... jakoś początkiem jesieni, a potem smarowanko łapek jeszcze jakimś kremem, ta zima daje się we znaki.

Wszystkie zdjęcia są z dzisiaj : )

http://img521.imageshack.us/img521/3548/obraz071copy.png

http://img62.imageshack.us/img62/7614/obraz088copy.png

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • jasmina_borys

  Jaka piękna suczka ^^
  Robisz jej ładne zdjęcia :P
  Też mam ferie i mogę sobie z psem połazić, jednak przez ten straszny mróz nie tak długo, jak bym chciała...
  Mojego Regisa przynoszenie aportu jakoś nie bawi - za to pobiegnięcie za [czymkolwiek] rzuconym - taaak, jak najbardziej. Mimo to planuję kiedyś go przekonać, że przybycie do mnie z aportem też jest fajne.
  Pozdrawiam ;)

 • bo-ness

  Hej :] Po pierwsze - super, że macie bloga, wolę wchodzić na nie, niż przedzierać się przez fora. Lusia śliczna, cudowne fotki, pozdrawiamy!

 • fairytale_bestiusz

  Widzę, że z szablonem już sobie poradziłaś, wyszło bardzo ładnie ;) Ja odpowiadam jedynie za oprawę graficzną swojego, kodował mi ktoś inny, osobiście się na tym nie znam.
  Luna oczywiście jest piękna, fotki również, ale to już wiesz... Czekam na kolejne notki!

 • Gość: [Andrzej] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Witam wiesz zaglądam, na twojego bloga bardzo często, ponieważ jestem ciekawy zawsze, co napiszesz i po drugie masz bardzo ciekawe przygody z tym swoim pieskiem. Muszę dodatkowo stwierdzić, że bardzo nie wiele osób traktuje tak dobrze swoje psy jak ty swojego i za to szacunek.

© ACCO i NAVI - border collie - Accord Bohemia Maxi, Bueno Zamunda
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci